Planet IX

Nová revoluční online celosvětová strategická hra založená na kryptoměně! Čím více PIX máte, tím lepší bude vaše herní pozice, když bude hra spuštěna v červnu 2021. Hra bude používat technologii NFT (non-fungible token) !!

Planet IX jednoduchý manuál ke stažení v PDF.

NFT je zkratka ze slovního spojení „non-fungible token“, což lze přeložit jako „nezastupitelný token“. Takový, který je jen jeden a nejde s ničím zaměnit, na rozdíl od běžných měn i kryptoměn, kdy jeden dolar či bitcoin je zaměnitelný za jiný dolar či bitcoin.

Planet IX je strategická hra, která je poháněna kryptoměnou (platí se v ní přes krypto). Planeta je rozdělena na hexagony – pixely. Každý pixel obsahuje jeden díl Planety IX. 

Zahájení Planety IX bude rozděleno na několik fází. První fází bude získávání pozemků, potom získávání zdrojů a následně budování planety.

Je předpoklad, že s pozemky se bude dát obchodovat a časem jich bude méně a méně. Pozemky budou mít různou hodnotu podle toho,  ve které lukrativní části světa budou umístěny.

V Planet IX bude pravděpodobně možno obchodovat na burze – Trade IX, bude možno budovat objekty, do kterých se za poplatek můžou podívat návštěvy. Předpokládám, že zde hodně sehraje svou roli virtuální realita. Někdo natočí např. prohlídku Eiffelovy věže a návštěvník si ji zakoupí. Pokud máte pozemky na nichž stojí Eiffelovka, budete z toho mít taky něco – to je pouze vlastní předpoklad.

Projekt má i ekologický rozměr. Ze zakoupených pozemků jde 10% zisku do nákupu sazenic stromů, které jsou následně vysazovány na planetě Zemi. Tím Crowd1 podporuje životní prostředí a ekologii.

Celá hra Planet IX bude asi hodně využívat technologii NFT. A NFT je zkratka ze slovního spojení „non-fungible token“, což lze přeložit jako „nezastupitelný token“. Takový, který je jen jeden a nejde s ničím zaměnit, na rozdíl od běžných měn i kryptoměn, kdy jeden dolar či bitcoin je zaměnitelný za jiný dolar či bitcoin.

NFT si můžeme představit například jako sportovní sběratelskou kartičku, která byla vydána jen v jednom exempláři. Když ji směníte za jinou, dostanete odlišnou kartu s jiným sportovcem.

A byť se NFTs (neboli „nifties“) nejlépe přirovnávají právě ke sběratelským kartičkám, mohou být prakticky čímkoliv, co lze vytvořit v digitální podobě, od obrazu přes hudbu až po text. Naprosto zásadním prvkem u nich je nezfalšovatelné potvrzení jejich vlastnictví, které je zapsáno do blockchainu (zpravidla Etherea), které vám už nikdo – pokud k nim přistupujete svědomitě – nesebere.

Existuje několik příkladů, na kterých se dají NFTs dobře vysvětlit. Za všechny můžete zmínit případ známého umělce, který se rozhodl, že zničí původní papírový originál jedné ze svých kreseb a vytvoří pouze jedinou autentickou digitální kopii. Tu se následně rozhodne nabídnout na některém z online tržišť, kde se obchodují NFT, jako je například OpenSea. Vy si tam poté můžete dané dílo koupit buď za stanovenou cenu, nebo za nejvyšší příhoz v rámci aukce.

I když to není pravidlo, většina z těchto NFT děl se prodává za kryptoměnu ethereum (ETH). Po zakoupení se následně stanete unikátním vlastníkem daného „produktu“ a vaše jméno bude zapsáno na blockchainu. Dokud dílo neprodáte někomu jinému, jste jediným, originálním majitelem s digitalizovaným certifikátem. A v tom tkví kouzlo NFT tokenů.